Přihlášení pro akcionářePřihlášení Recos 4EN

Detektivka kolem myčky

Spousta lidí lpí na věcech, s nimiž má spojené vzpomínky. Mohou se k nim vázat i silné příběhy. V tom, který se odehrál letos v lednu, hrála hlavní roli myčka nádobí. Postarala se o spuštění akce, která si zaslouží označení detektivní. Naštěstí měla dobrý konec.

Když se paní Marcela Baranková z Kravař rozhodla zbavit vysloužilé myčky nádobí, spustilo to malou rodinnou krizi. Netušila totiž, jak moc je její dcerka na tohoto domácího pomocníka fixovaná – i když už přestal plnit svou původní funkci.

V Datartu, který je součástí prodejní sítě společnosti HP Tronic, si vybrala a koupila novou myčku, starou nechala v rámci zákaznického servisu odvézt. Stejně jako tisíce dalších velkých spotřebičů z kategorie takzvané bílé domácí techniky ji převzal Elektrowin, aby zajistil její recyklaci.

„Bohužel jsem netušila, že dcera má myčku až příliš spojenou se svým dětstvím a ranou kreativitou, a že bude tak těžké se s těmito vzpomínkami rozloučit,“ popisuje paní Baranková.

Začala tedy pátrat, zda by se kvůli dcerce myčka nedala mezi všemi dalšími „vysloužilci“ ještě najít a vrátit k nim domů. Spustila tím velkou pátrací akci.

Po sérii dotazů u prodejce se dovolala kolegovi Tomáši Svobodovi, který má v Elektrowinu na starost logistiku svozu spotřebičů ke zpracovatelům.

„Zjistil jsem, že myčka je s ostatními spotřebiči už naložená na návěsu a připravená k odvozu z ostravského depa na překladiště do Jiren u Prahy,“ vzpomíná Tomáš Svoboda. „Posádka svozového auta si na ni kvůli výrazným polepům dobře pamatovala. Byla ale zarovnaná tak, že ji nebylo možné dostat ven. Absolvovala tedy s ostatními vysloužilci cestu do Prahy a sama na návěsu pak zpět,“ popisuje.

Auto z Datartu, které rozváželo další nové zboží, ji pak vyložilo zpátky u paní Barankové doma.

„Cením si práce a zapojení lidí, kteří se na této neobvyklé akci podíleli o to víc, že se jedná o starou myčku, která už vůbec neplní svůj původní účel. Vrácení myčky udělalo mé dceři obrovskou radost. Ještě jednou díky všem, kteří pomohli,“ vzkazuje šťastná maminka.

„Ani jsem nevěřila, že by se vrácení myčky odvezené k likvidaci mohlo povést, nicméně jsem zkusila alespoň zavolat. Opravdu mě velmi těší, že se povedlo myčku dohledat a zajistit její dovoz zpět, a to ve velmi krátkém čase,“ dodává.

Celá „akce myčka“ totiž trvala všeho všudy 14 hodin.

Zpět na Newsletter 2021